Z prawdziwą przyjemnością pragniemy zaprezentować Państwu nową, całkowicie przebudowaną wersję popularnej aplikacji Mapit GIS pod nazwą Mapit Spatial.

Ekran startowy

Zgodnie z rozwojem standardów branżowych i w odpowiedzi na liczne zapytania naszych użytkowników, podjęliśmy decyzję o dostosowaniu aplikacji do obsługi zdobywającego coraz większą popularność formatu GeoPackage, opracowanego przez OGC, międzynarodową organizację non profit.
Mapit Spatial dostępny jest w sklepie Google Play. Zachęcamy do pobierania i testowania aplikacji.

Celem aplikacji jest odtworzenie funkcjonalności oryginalnego Mapit, wprowadzenie nowych, interesujących funkcji, a jednocześnie całkowite przeprojektowanie podejścia do zarządzania danymi.

Aplikacja nadal pozostaje prosta, lekka i przyjazna użytkownikowi. Dane przestrzenne przechowywane dotychczas w popularnym i dobrze znanym formacie ESRI Shapefile, nadal będą mogły być wykorzystywane. Jednakże przewagą najnowszej odsłony jest GeoPackage, format pozwalający na przechowywanie w jednym pliku obiektów wektorowych, rastrowych (obrazów i map w różnych skalach), zestawu atrybutów, a także rozszerzeń, które nie są częścią standardu GeoPackage.

Bezpośrednio z aplikacji użytkownik ma dostęp do zachowanych plików .gpkg, może tworzyć nowe bazy danych, nowe warstwy obiektów, a także łączyć ich pola z polami zestawów atrybutów, co z kolei pozwala na korzystanie z list rozwijanych z predefiniowanymi wartościami, list z polami wielokrotnego wyboru, kodów kreskowych itp.
Więcej informacji pojawi się wkrótce na naszej stronie internetowej.

Istotną cechą formatu GeoPackage jest również możliwość natychmiastowego wykorztania pliku .gpkg na komputerze stacjonarnym, poprzez skopiowanie go na dysk i otwarcie przy pomocy np. popularnego oprogramowania QGIS.

Aplikacja obsługuje wiele układów współrzędnych. Z łatwością można określić domyślny układ współrzędnych, podając w ustawieniach odpowiedni kod EPSG. Do konwersji współrzędnych służy biblioteka PRJ4.

Istnieje także możliwość współpracy z wysoce precyzyjnymi systemami GNSS, w celu uzyskania centymetrowej dokładności.

Jesteśmy otwarci na wszelkie opinie, z przyjemnością przedyskutujemy nowe pomysły i proponowane ulepszenia. Jeśli według Państwa możemy cokolwiek poprawić lub rozbudować aplikację o nowe funkcjonalności, prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *